Ką veikti

Ką veikti Koso saloje – lankytinos vietos

 

Koso sala yra labai maža, tačiau čia yra tiek daug, ką pamatyti. Koso saloje ką veikti ras visi – ir tie, kuriems patinka aktyvus poilsis (pasivažinėjimas kalnuose, kaitavimas ar vandens pramogos), ir tie, kuriems patinka degintis puikiuose smėlėtuose Koso salos paplūdimiuose, ir tie, kuriems patinka lankyti muziejus ir istorinius paminklus.

Automobilio nuoma Koso saloje

Juk geriausiais poilsis – paplūdimyje prie žydros jūros. Smėlėti ir itin švarūs Koso miesto palūdimiai yra puikiai žinomi dėl galimybės ne tik pailsėti, bet ir papramogauti. Čia galite ne tik ramiai pasideginti, bet ir mėgautis vandens sportu ar žaisti tinklinį. Taip pat rasite daugybę puikių paplūdimio barų ir restoranų, daugelis jų siūlo pramogauti ir saulei nusileidus, rengia įvairias viktorinas bei vakarėlius.

Koso sala garsėja ne tik kaip Hipokrato žemė ar saulėtų ir smėlėtų paplūdimių vieta, bet ir savo gaminiais. Pavyzdžiui, vietinis vynas gali išversti iš koto net ir didžiausius gurmanus. Čia vynas gaminamas pagal receptūras ir tradicijas, kurios keliauja iš kartos į kartą.

Vietinio vyno jūs galite ne tik paragauti, bet ir aplankyti vyninę (Zia miestelyje), kurioje sužinosite viską apie vyno gaminimo procesą. Čia įsikūrusiai vienai garsiausių vyninių „Hatziemmanouil“ priklauso daugiau nei 60 hektarų vynuogynų, tačiau šį plotą planuojama dar padidinti. Atvykite ir vos už kelis eurus galėsite pasimėgauti taure vyno ir, žinoma, šio puikaus vyno parvežti lauktuvių namiškiams. Vyno gamykla „Hatziemmanouil“ yra viena iš tų vietų, kurią privalote aplankyti Koso saloje.

O gal norėtumėte atostogaudami kurį vakarą pažiūrėti romantišką filmą? Didžiausias kino teatras yra Koso miesto centre, netoli centrinės aikštės. Čia apsilankyti galite žiemą – tol, kol per šalta mėgautis lauko kinu. Čia įrengta puiki garso sistema, didelis ekranas, patogios sėdimosios vietos. Taip pat yra užkandžių baras. Bilietus į kiną galima nusipirkti pusvalandį prieš seansą (žinoma, jei bilietai nėra išpirkti).

Karštomis vasaros naktimis Graikijoje populiarus lauko kinas. Lauko kinas įsikūręs netoli miesto. Jei planuojate mėgautis lauko kinu, nepamirškite purškalo nuo uodų.

Hamamas. Hamamo (arabiškos pirties tradicija) siekia dar Osmanų imperijos laikus. Koso mieste gražiai restauruotas hamanas įsikūręs šalia policijos nuovados. Jį aplankyti nemokamai gali visi turistai, tačiau pagal paskirtį pasinaudoti hamamu gali ne visi.

AKTYVUS POILSIS

Koso mieste jūs galite išsinuomoti dviratį dienai ar net savaitei. Keliavimas dviračiu – tai pigus ir įdomus būdas geriau susipažinti su Koso salos grožiu. Galite išsinuomoti kokį tik norite dviratį – miesto, kalnų, dvivietį ar skirtą tėvams su vaikais. Su dviračiu gausite ir spyną, jei norėsite palikti jį, kol pietausite paplūdimio bare. Jei norite, gali paprašyti ir šalmo. Koso miesto centre netrūksta dviračių takų. Jų netrūksta ir Lampi ar Psalidi miesteliuose. Keliaudami dviračiu galėsite pakvėpuoti grynu oru ir išvengsite galvos skausmo, kur statyti automobilį.

Pasivažinėjimas raudonąja „Elma-Ko“. Koso miestes važinėja linksmasis raudonasis traukinukas „Elma-Ko“. Vaikai iki 10 metų gali važiuoti nemokamai! Ekskursija šiuo traukinuku bus tikrai smagi, apvažiavę miestą suprasite, kad Koso miestas tikrai turi ką pasiūlyti net ir išrankiausiam turistui. Pavyzdžiui, Kanari gatvė jums pasiūlys daugybę drabužių ir batų parduotuvių, barų, kepyklėlių ir ledainių. Jei nenorite eiti pėsčiomis, ekskursija „Elma-Ko“ – puiki proga pažinti miestą.

Koso senamiestis

Koso miestas – tai pagrindinis salos uostas ir turizmo bei kultūros centras, kurio pasididžiavimas yra XIV a. tvirtovė, kurią pastatė Šv. Jono riterių ordinas.

Pajuskite nepaprastą Koso miesto dvasią, grožėkitės senamiesčio gatvėmis, kurios grįstos akmenimis. Taip pat čia yra įsikūrusi centrinė miesto aikštė – tai viena populiariausių vietų, kur mėgsta vakaroti ir vietiniai, ir turistai. Čia karštą vasaros dieną galima išgerti šaltos kavos, retsinos (graikiškas vynas, į kurį įdėta sakų) arba ouzo (graikiškas anyžių skonio stiprus alkoholinis gėrimas). Tačiau su šiais gėrimais neeksperimentuokite, nes jie labai stiprūs.

Ieškote lauktuvių namiškiams? Koso senamiestyje rasite puikių odos gaminių, rankinių, aukso ir sidabro, kokybiško alyvuogių aliejaus, medaus parduotuvių. Taip pat čia yra daug puikių kavinių ir barų.

Į miesto centrą draudžiama įvažiuoti motociklais arba dviračiais, tačiau ne visi paiso šio draudimo.

Tie, kurie nenori visą laiką praleisti paplūdimyje, privalo susipažinti su Koso salos gamta. Jei nuspręsite pakeliauti po kalnus, patirsite nepakartojamų įspūdžių. Jus pasitinkantis laukinių gėlių kvapas, miškai ir kalnai, kalvos ir slėniai – Koso sala ideali tiems, kurie mėgsta laiką leisti gamtos apsuptyje.

Surenkite mažą iškylą – ji tikrai liks jūsų atmintyje visą gyvenimą. Rekomenduojamos iškylos vietos: „Panagia Tsoukalapia“ (netoli Platani), „Old Pyli“ (kalnuose), „Plaka“ (netoli Kefalos).

Jei norite pakeliauti po kalnus, geriausia tai daryti balandžio, gegužės, birželio, rugsėjo ir spalio mėnesiais, nes liepą ir rugpjūtį būna labai karšta.

Jei mėgstate gamtą privalote aplankyti Zia. Zia – tai vienas populiariausių kaimelių Koso saloje. Zia kražtovaizdis gali užgniaužti kvapą – aplink vien tik į tolį nusidriekę kalnai, kuriuose ganosi avys ir ožkos. Zia kaimelis – ko gero viena iš geriausių vietų Koso saloje, kurioje galima grožėtis nepaprastai romantišku ir žavingu saulėlydžiu.

Privalote aplankyti ir Zia parką. Čia atsiveria nepakartojamas kraštovaizdis. Šiame parke jūs galite apžiūrėti vietinius gyvūnus, taip pat rasite žaidimų aikštelę vaikams, poilsio zoną, kurioje galėsite užkąsti. Parke auga daugybė augalų, kurie šimtmečiais buvo naudojami netradicinėje medicinoje. Įėjimas į parka kainuoja 3 eurus suaugusiam žmogui ir 1,5 euro vaikui nuo 6 metų. Vaikai iki 6 metų įleidžiami nemokamai. Tačiau patariame nepamiršti gerų batų, nes jei norite pamatyti viską – reikės daug nueiti.

Iš Zia lauktuvių galite parvežti aukštos kokybės alyvuogių aliejaus, medaus, rankų darbo keramikos ir juvelyrinių gaminių ar rankų darbo kilimų.

Vandens pramogos. Koso saloje vandens pramogų atsiras tiek patyrusiems, tiek pradedantiesiems. Malonūs instruktoriai kantriai jus išmokys visko, ko reikia. Banglentės, vandens slidės, nardymas ir daug kitų pramogų skirta tik jums. Viena iš vietų, kur galite pasimėgauti panašiomis pramogomis Koso saloje – vandens pramogų klubas „Anemos“.

„Palatia“ regione verta aplankyti milžinišką urvą „Aspri Petra“, taip pat netoli esantį gamtos rezervatą „Psalidi Wetlands“. Jei jūs jau čia, galime tik ištarti „Sveiki atvykę į ežerų kraštą“. Čia jūs atrasite daug įvairių rūšių paukščių ir drugelių. Spalio-kovo mėnesiais čia galite išvysti ir flamingų.

Viešbučių Koso saloje rezervavimasBooking.com

INTELEKTUALIOS PRAMOGOS

„Solio“ meno galerija (Marmaris). Ši galerija atidaryta meno pasaulyje gerai žinomo dailininko Solio garbei, kuris gyveno Koso saloje daugelį metų. „Sol“ meno galerijoje rasite išskirtinę paveikslų bei rankų darbo juvelyrinių dirbinių parodą. Galerija jums pristato visą spektra meno dirbinių iš sidabro ir bronzos, kuriuos pagamino garsiausi Graikijos menininkai. Galerijoje vyksta džiazo vakarai, kuriuose dalyvauja talentingi vietiniai muzikantai.

Kardamenos folkloro muziejus. Šiame muziejuje rasite daugelį tautosakos ir kultūros paveldo reliktų. Šiuo muziejumi rūpinasi Kardamenos asociacija „Argo“. Muziejuje yra sukaupta didžiulė ankstesnių kartų, gyvenusių Kardamenoje, indų, įrankių ir nuotraukų kolekcija. Tie, kurie aplankys šį namą-muziejų, pajus tikrąjį Kardamenos grožį. Daugelį eksponatų muziejui padovanojo vietiniai gyventojai.

Kardamena – tai senas žvejų kaimelis, taigi muziejuje netrūksta senų žvejybos laivų nuotraukų, taip pat senovinės žvejybos įrangos, tinklų.

Hipokrato muziejus. Manoma, kad Koso saloje gimė garsiausias Antikinės Graikijos gydytojas Hipokratas, tad jei jums patinka jausti senovės Graikijos dvasią, privalote aplankyti Hipokrato muziejų. Šį muziejų (du namus) galite aplankyti be jokio mokesčio. Žinoma, jei norite sužinoti daugiau istorijos detalių, jums reikia gido, už kurį turėsite sumokėti. Hipokratas paliko gilų pėdsaką medicinos istorijoje, pavyzdžiui, Hipokrato priesaiką (nors tiksliai nežinoma, ar ją sukūrė pats Hipokratas).

Hipokrato botanikos sode rasite daugiau nei 240 skirtingų rūšių augalų. Jei pavargote, galite prisėsti ant čia esančio suoliuko ir nuostabiu kraštovaizdžiu pasimėgauti vienumoje. Šis sodas buvo įkurtas palyginti neseniai siekiant ugdyti tradicinių žolelių, kurios buvo naudojamos senovės gydymo praktikoms, puoselėjimui ir išsaugojimui. Čia ore sklando levandų, eukaliptų ir šalavijų kvapas. Hipokrato sode ir šiandien vyksta įvairūs spektakliai ir kultūriniai renginiai.

Pyli – tai nedidelis tradicinis kaimelis Koso salos viduryje. Čia stūkso daugybė akmeninių namų, mažų ir didesnių bažnyčių, netrūksta vietinių tavernų ir kavinių. Pyli garsėja savo natūraliais šaltiniais, kurie teka iš šešių fontanų. Netoli centrinės aikštės stovi „Pyliotiko Spiti“ – tradicinis graikų kaimelio vietinių gyventojų namelis. Jame yra trys maži kambarėliai, apstatyti 70 ir daugiau metų senumo tradiciškai puoštais originaliais baldais ir namų apyvokos daiktais.

Iš Pyli galite parsivežti įvairių meno kūrinių. Pyli garsėja vietiniu karnavalu, kuriame šėlsta visas kaimelis. Taip pat čia švenčiama šv. George‘o diena.

Koso tvirtovė – tai didžiausiame salos mieste Kose, greta uosto esanti pilis, kurią XIV a. pastatė Šv. Jono riterių ordinas.

Antikinis teatras Odeonas.Maždaug II – III amžiuje pastatytas teatras, kuriame vykdavo susirinkimai, buvo rodomos antikos laikais populiarios tragedijos ir komedijos. Deja, šiuo metu yra atrestauruota tik nedidelė dalis Odeono.

Archeologijos muziejus, kuriame saugomi saloje rasti antikos laikų radiniai, tarp kurių romėnų statulos, mozaikos ir kt. Vienas garsiausių archeologijos muziejaus eksponatų – Hipokrato statula iš marmuro, kuri iškalta apie IV a. prieš mūsų erą.

Termos. Taip vadinamos vietovės, kur trykšta karštosios vandens versmės, turinčios gydomųjų savybių. Termose esančio vandens temperatūra yra maždaug 45 laipsniai Celsijaus, tačiau gali priartėti ir prie 50 laipsnių.