Asklepionas

Gražiais smėlio paplūdimiais pagarsėjusi Koso sala traukia ne tik saulės ir jūros išsiilgusius turistus, bet ir keliautojus norinčius pasigrožėti ir pasidomėti salos architektūros ir istorinėmis vertybėmis. Viena garsiausių tokių vertybių šioje saloje yra Asklepionas – šventykla ir ligoninė, kuri iškilo dar prieš mūsų erą. Medicinos dievui Asklepijui skirtas Asklepionas iškilo, manoma, po garsiojo gydytojo Hipokrato mirties.

Asklepionas yra visai netoli Koso miesto, greta nedidelio Platani kaimelio. Šį ansamblį nesunku pasiekti išsinuomotu automobiliu, taksi ar net dviračiu. Tiesa, vieta kiek kalnuota ir pats Asklepionas stovi kalno papėdėje.

Automobilio nuoma Koso saloje

Ligoninėje dirbo gydytojai, kurie tuo pačiu buvo ir šventikai, dėl to aplink Asklepioną gausu šventyklų. Sklando gandai, jog Asklepione veikė ir medicinos mokykla, tačiau tai nėra įrodyta. Pirčių kompleksą sudaro kelios galerijos, kuriose veikė palatos pacientams ir jų artimiesiems.

Pietinėje pusėje likę Avato vadinamos vietovės griuvėsiai, kuriuose itin sunkiai sergantys pacientai laukdavo apsireiškimo, nuo kurio, buvo manoma, pagyjama.

Tiems, kurie domisi ne tik architektūra ar mitinėmis vietovėmis, bet mėgsta paganyti akis į toli – nuo Asklepiono kalvos atsiveria įspūdingi vaizdai į Koso miestą ir apylinkes. Sakoma, jog tai vienas iš gražesnių ir įdomesnių Koso salos reginių.

Asklepiono komplekso lankymas, kaip ir dauguma turistinių objektų, yra mokamas.

Viešbučių Koso saloje rezervavimasBooking.com

Nors Asklepionas ir yra vienas populiariausių Koso salos lankytinų objektų tačiau jame atrestauruota tik labai nedidelė dalis kolonų ir kitų detalių. Rekomenduojama lankantis Asklepijone pasisamdyti gidą, kuris daugiau papasakotų apie vieną garsiausių ne tik Koso salos, bet ir viso pasaulio ligoninių. Geriausias pasirinkimas Jums – vietinis patyręs Koso salos gidas.